TJ LIGMET Milín

TJ Milín o.s.

Fotbalový klub TJ Ligmet Milín z.s.. působí v obci Milín na adrese: U Stadionu 319 , 262 31 Milín ,okres Příbram, Středočeský kraj.
Obec Milín má necelých 2200 obyvatel.

Vlastníkem fotbalového areálu je Obec Milín, která financuje chod celého areálu a finančně podporuje mládežnická mužstva.

Milínský fotbalový klub byl založen v červenci 1919 studentem a pozdějším profesorem na Obchodní akademii v Praze panem Karlem Rendlou. První zápas byl sehrán (v té době na pastvině) na hřišti „U Vlčku“ proti SK Příbram s nelichotivým výsledkem 0:12. Před zápasem proběhly ukázky v řecko-římském zápasu, boxu a konal se dálkový běh Milín – Dobříš a zpět. Na výstroj a dresy tenkrát nebylo a tak se hrálo v bílých košilích a černých trenýrkách. Kopačky mělo jen několik majetnějších hráčů. První dresy přišly o něco později, byly zeleno-bílé a staly se klubovými barvami.
V této době se hrály pouze přátelské nebo pohárové zápasy.

Rozmach milínské kopané přišel až po druhé světové válce, kdy se již hrály mistrovské soutěže. V roce 1949 postoupil Milín do okresní I.B třídy (později přejmenované na III. třída). V roce 1957 bylo až na třetí pokus vybudováno za milínským sídlištěm definitivní hřiště, kde se hraje i nyní. V roce 1971 získali milínští titul přeborníka okresu a postoupili do krajské 1.B třídy. V roce 1975 přišel postup do krajské I.A třídy. V roce 1996 postoupilo mužstvo Milína do divize a po skončení sezóny mělo postoupit z druhého místa do České fotbalové ligy. Z ekonomických důvodů však Milín účast odřekl a zůstal v divizi. O rok později skončil Milín v divizi opět druhý a tentokrát již bylo mužstvo Milína přihlášeno do České fotbalové ligy. Úspěchem byl i postup milínského dorostu v roce 1998 do krajské I.B třídy a o rok později do I.A třídy. Českou fotbalovou ligu hrál Milín od roku 1998 do roku 2003, kdy opět z ekonomických důvodů rozhodla valná hromada přeřadit mužstvo dospělých zpět do divize. Je paradoxní, že Milín v roce 2003 prožíval svůj fotbalový vrchol. Za „A“ mužstvo hráli pozdější čeští reprezentanti Zápotočný a Slepička. Dále v mužstvu hráli později prvoligoví hráči Sňozík, Macek, Riegel, Špinar, Svojtka, Pacovský, Smíšek, Polodna či Zušťák.

Pokračující ekonomické problémy donutily vedení klubu přeřadit A mužstvo Milína až do krajské I.B třídy. V té době odešla z mužstva „za lepším“ valná většina těch nejlepších hráčů. Přesto se hned v následující sezóně 2006/2007 podařilo A mužstvu složeném z hráčů reservy a dorostenců postoupit zpět do I.A třídy a v sezóně 2008/2009 postoupit z prvého místa spolu s druhým Tatranem Sedlčany do krajského přeboru. Hned v další sezoně 2009/2010 dochází k sestupu do I.A třídy. V sezoně 2011/2012 dosáhla finanční krize vrcholu a  tehdejší výbor TJ odhlásil A mužstvo dospělých v polovině sezony ze soutěže a v sezoně 2011/2012 je A mužstvo přihlášeno do okresního přeboru, kde působilo až do sezony 2014/2015 , kdy dochází k sestupu do III.třídy. V roce 2015 dochází ke generační změně ve vedení TJ. Dlouholetého předsedu ing. Jiljího Bejčka nahrazuje Miroslav Obdržal a společně s novým výborem, který je tvořen převážně z bývalých hráčů Milína si dávají za cíl vrátit A mužstvo dospělých do okresního přeboru, což se hned v následující sezoně 2015/2016 pod vedením trenéra Václava Krejčího podařilo, přestože po 14.odehraném kole byla ztráta na vedoucí Drahlín 11 bodů. V sezoně 2017/2018 vyhrává A mužstvo okresní přebor s 19 bodovým náskokem a postupuje do krajské I.B třidy, kde jako nováček soutěže končí v soutěžním ročníku 2018/2019 na 8.místě. Následující dvě sezony jsou ovlivněny pandemií Covid - 19 a soutěže zůstávají nedohrány. V sezoně 2021/2022 A mužstvo postupuje v posledním kole pod vedením trenéra Václava Krejčího do krajské I.A třidy. TJ Ligmet Milín z.s. se také samozřejmě věnuje výchově fotbalové mládeže. V současné době disponuje těmito mládežnickými mužstvy : předpřípravka, mladší přípravka, starší přípravka, mladší a starší žáci( spojeni s SK Tochovice) . Všechny tyto týmy se účastní soutěží pod záštitou OFS Příbram. Dále to jsou dvě mužstva dorostu. B dorost hrající okresní přebor je spojen s Dalekými Dušníky a A dorost je již několik sezon účastníkem I.A krajské soutěže. Historickými fotbalovými rekordmany Milína jsou: v počtu odehraných zápasů Jiří Brabec – 1191 a nejlepším střelcem Jan Suchaň st. – 602 gólů (započítány jsou jen utkání a góly v mužstvech dospělých). Milín v názvu klubu doznal v historii mnoha změn od SK Milín přes TJ Milín, TJ JZD 11.května Milín, TJ Sokol Milín, TJ Sokol ZD Milín, Peza Desing Milín, TJ ZOD Milín, Sokol Milín – Ligmet , TJ Ligmet Milín o.s. až po současný název TJ Ligmet Milín z.s.

O klubu O klubu O klubu O klubu O klubu O klubu O klubu O klubu O klubu O klubu O klubu O klubu O klubu O klubu O klubu

Hlavní partneři

Obec Milín

Šťovíček a Šťovíček

LIGMET

Autometal

Dřevovýroba Wimmer

Nastavení Souhlasím
Souhlas můžete odmítnout zde.